باغی مخفی در آلابامای آمریکا، بهشتی زمینی

وقتی عکس‌های باغ جیم اسکات در دریاچه‌ی مارتین آمریکا را می‌بینید، مطمئن باشید که واقعی هستند.

باغی مخفی در آلابامای آمریکا، بهشتی زمینی

باغ‌های جیم در آلابامای آمریکا شامل حدود نه هکتار درخت و گل و درختچه می‌شود که در این سرزمین شگفت پراکنده شده‌اند. باغچه‌ها با پل‌های کوچکی به هم وصل هستند و هر جا سرگرمی غیرمنتظره‌ای در انتظارتان است؛ مثلا ممکن است صفحه شطرنج بزرگ‌تر از اندازه‌های واقعی یا زمین باچی (بولینگ روی چمن) سر راه‌تان سبز شود. غاری مخفی در باغ وجود دارد که در کنار دیگر جاذبه‌های پنهان باغ را جذاب‌تر کرده است.

جینی (Jeannie)، دستیار جیم، می‌گوید جیم هرچه دستش بیاید در باغ می‌کارد؛ افرا و ادریس ژاپنی دو مورد از بسیار گیاهانی است که در باغ کاشته است. این باغبان علاقه‌مند مدام در حال تجربه کردن است؛ هر گیاهی که برایش جالب باشد را در باغ می‌کارد و صبر می‌کند تا ببیند که به باغ می‌خورند یا نه. اگر خورد که خب زیبا است، وگرنه می‌رود سراغ ریسکی دیگر.

جیم تا به حال حدود ۳۰ ایده را با مشاوره‌ی کریس (Chris)، تنها کارگر تمام‌وقتش، برای باغ بررسی کرده است. او می‌گوید:

وقتی کریس سرش را برای ایده‌ای تکان می‌دهد، آنگاه احتمالا آن را انجام می‌دهیم.

برای چندهزار نفری که هر ساله به باغ می‌آیند، چه کسانی که برای تفریح سر می‌زنند، چه آن‌ها که برای سرمایه‌گذاری یا حتی مناسبت‌های خصوصی می‌آیند، هر مسیر باغ و هر جایی که با آن روبه‌رو می‌شوند، برایشان کم از رویا ندارد. اما برای جیم مراقبت از باغ و اضافه کردن چیزهای جدید هیجان‌انگیز تنها «کاری است برای انجام دادن».

جیم می‌گوید:

من به اینجا می‌آیم تا سرگرم جابه‌جا کردن صخره‌ها و کثیف شدن شوم؛ در واقع هر روز خود را آماده می‌کنم که حسابی کثیف شوم! چه چیز بهتر از خستگی در کردن پس از آن همه کار است؟

 

منبع : کجارو

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.